КИЇВСЬКА РУСЬ

/Files/images/z_2020_tsb/Київська Русь.jpg
Київська Русь – держава, що існувала протягом ІХ-ХІІ століття. Центр – місто Київ. Київська Русь утворилась внаслідок об’єднання слов’янських племінних союзів навколо полян. Київська Русь займала територію від Балтійського до Чорного морів, від карпатських гір до річок Ока та Волга.
До культури цієї доби можна віднести досягнення в галузі ремесел, архітектури, живопису, досягнення в галузях науки, літератури, усної народної творчості, музики й театру.
Київ був справжнім «містом майстрів», тут було понад 60 ремісничих професій, це ковалі, гончари, теслярі, ювеліри, різьбярі, склодуви, золотарі, зброярі… Високохудожні вироби руських майстрів цінувалися не тільки в Київській державі, а й за кордоном.
Особливе місце в мистецтві Київської Русі посідала архітектура та містобудування. У всіх найбільших українських містах були зведені могутні фортифікаційні споруди, княжі палаци. Важливе значення мав монументальний живопис – мозаїка та фрески, а головною окрасою Київської Русі були храми (по різним джерелам від 400 до 700).
Центром розвитку наукового життя був Києво-Печерський монастир. Учені вважають, що саме тут чернець Нестор склав один з перших зведених літописів Давньої Русі «Повість временних літ». Повість розповідає звідки «пішла Руська земля, хто в Києві перший став князювати й звідки Руська земля стала бути».
Київська Русь завжди славилася талановитими музикантами, співаками, танцюристами, бродячими акторами. Серед музичних інструментів найпопулярнішими були труби, флейти, гуслі, дудки і барабани.
Київська Русь з кінця ІХ до середини ХІІ століття була однією з наймогутніших держав ранньофеодальної Європи, та відіграла велику роль у світовій історії. Монархи багатьох країн вважали за честь поріднитися з великим київським князем.
Укладач - директор ЦБС Олена МУНТЯНОВА
Кiлькiсть переглядiв: 122

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.